Różaniec w kolorach świata

  • Napisany przez:
„Pełni Ducha i posłani”- to hasło tegorocznego Tygodnia Misyjnego, który rozpoczęła Niedziela Misyjna, przypadająca 21 października. To szczególny czas, aby ożywić w sobie świadomość, iż Duch Święty pociesza, jednoczy, inspiruje i posyła. Tydzień Misyjny to czas okazywania naszej wdzięczności za dar wiary i szczególnej pamięci o misjonarzach. Modlitwa różańcowa to najpiękniejszy dar, jaki mogą ofiarować dzieci swoim rówieśnikom z różnych stron świata. I tak w październikową środę zgromadziły się w słupieckiej świątyni najmłodsi parafianie wraz z rodzicami, by uczestniczyć w Różańcu Misyjnym.
Każdy dziesiątek różańca w innym kolorze, symbolizujący jeden z kontynentów. Kolor czerwony podkreślający kolor skóry Indian, rdzennych mieszkańców Ameryki, kolor żółty przypominający ludy Azji, kolor zielony- kolor nadziei, nawiązujący do zieleni afrykańskich lasów tropikalnych, kolor niebieski symbolizujący Oceanię i Australię oraz kolor biały oznaczający kolor Ojca Świętego i Europejczyków.
Takie kolory pelerynek miały dzieci, które przygotowane przez katechetkę- Panią Mariolę Ligorowską prowadziły ten wyjątkowy różaniec. Projekcja filmu animowanego przybliżyła dzieciom pojęcie misji i misjonarza. Odmawiając tajemnice chwalebne Różańca Świętego, modliliśmy się o pokój, miłość, by nie brakowało chleba i wody, by wiara mogła być wyznawana , a słowo Boże głoszone na całym świecie.
Złożone przed ołtarzem dary symbolizowały kontynenty oraz wszystko to, o co dzieci w modlitwie różańcowej gorąco prosiły. Ten różaniec to nasze piękne świadectwo wiary i chęć włączenia się w dzieło misyjne, do którego woła szczególnie młodych papież Franciszek.
 
Agnieszka Kruk
fot. Andrzej Kruk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”314″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 
 
 

Nasi partnerzy