Rozkochany w sercu Jezusa

  • Napisany przez:

„Serce naszego Boskiego Mistrza nie zna milszego prawa niż prawo słodyczy, pokory i miłości” – przypomina nam święty o. Pio, człowiek „rozkochany” w Sercu Jezusa i w Niepokalanym Sercu Maryi, który szczególnie dobrze wie co ta miłość znaczy w praktyce codziennego dnia życia. Dlatego dodaje z troską skierowaną do wszystkich czcicieli TYCH słodkich Serc – „Pamiętajmy, że Serce Pana Jezusa powołało nas nie tylko dla naszego uświęcenia się, ale także dla uświęcenia innych dusz. Jego Serce chce, abyśmy Mu pomagali w zbawianiu dusz”.

Dlatego nasza miłość do Najświętszego Serca Jezusa i do Niepokalanego Serca Maryi to nie tylko nasza prywatna sprawa i pobożność. Zobacz ilu ludzi dookoła zagubionych szuka prawdziwej i autentycznej miłości i jej nie potrafi znaleźć? Możemy dodać – i jej nie znajdzie – bo prawdziwa miłość jest w TYCH Kochających Sercach, poza Nimi jest tylko namiastka miłości, która nas może zaspokoić na jakiś czas, z reguły na krótki, ale posłuchaj co mówi św. Augustyn, w którego życiorys może się wpisać wiele współczesnych osób: „Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu”.

W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W piątek zapraszam na godzinę 19.00 – rozpoczniemy adoracją z o. Pio Najświętszego Sakramentu i o 20.00 Msza św., a po Mszy ucałowanie relikwii św. o. Pio. W sobotę przypada też rocznicę „przekazania” nam pod opiekę figury Matki Bożej Fatimskiej Peregrynującej. Dlatego ta sobota rozpocznie się już o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a później czytanie próśb z Ksiąg Peregrynacyjnych – dlatego zapraszamy na ten szczególny czas wiernych z Diecezji Świdnickiej, aby te Wasze zapisane prośby w tym dniu „omadlać”. O godzinie 20.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem naszego Pasterza JE. ks. bp Ignacego Deca.

Pamiętajcie Maryja nasza Matka czeka TU obok Chrystusa na Was … aby nas uczyć prawdziwej miłości … – czy może być piękniejsza „szkoła miłości” …

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

Nasi partnerzy