Seniorzy w akcji!

  • Napisany przez:

W ramach realizowanego przez Fundację Berit projektu pt. „Senior na 6+” głuszyccy seniorzy uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach. Ostatnimi czasy na wyróżnienie zasługują „Warsztaty Kulinarne”, ponieważ cieszą się największą popularnością. Oczywiście sercem naszej kuchni jest prowadząca – Stanisława Golińska to dzięki jej zaangażowaniu na zajęcia przychodzą tłumy.

Ktoś mógłby pomyśleć – wielka rzecz – przychodzą, ugotują, najedzą się i tyle.

Jednakże oprócz tego, że Uczestnicy uczą się nowych ciekawych przepisów to podtrzymują i rozwijają umiejętności manualne, zapoznają się z zasadami BHP podczas korzystania z urządzeń i narzędzi w kuchni, stosują zasady utrzymywania higieny na stanowisku pracy oraz poznają historię danych potraw. Kształtują postawę zaradności, umiejętności pracy w grupie oraz ponoszenia odpowiedzialności za powierzone zadania. Podczas zajęć wymieniają się doświadczeniami, pomagają sobie, planują działania i szukają nowych inspiracji.

Seniorzy od początku do końca uczestniczą w całym procesie tworzenia potrawy, mając możliwość degustacji wykonanego dania.

Joanna Stadnik

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”29″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy