Sercem pomaluj mój świat

  • Napisany przez:

29 maja br. społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy zorganizowała już po raz piętnasty Jubileuszowy Diecezjalny Dzień Osób Niepełnosprawnych pod hasłem Sercem pomaluj mój świat. Spotkanie rozpoczęto Mszą św. w świdnickiej katedrze, której przewodniczył JE ks. bp Ignacy Dec.

zdj. archiwum ZSS

Następnie odbył się przemarsz niepełnosprawnych osób z rodzinami i opiekunami na teren szkoły, gdzie rozpoczęto festyn. Uroczystość miała na celu wspólną zabawę oraz integrację dzieci i młodzieży ze Szkół Specjalnych i Integracyjnych, Przedszkoli, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa dolnośląskiego.

Po powitaniu gości nastąpiło wypuszczenie symbolicznych piętnastu gołębi, następnie w ramach wdzięczności za długoletnią współpracę i pomoc wręczono pamiątkowe statuetki darczyńcom. Była też wspólna zabawa przy muzyce, atrakcje sportowe, malowanie twarzy i zabawy wielkoformatowe z animatorami. Dzień minął w radosnej i przyjaznej atmosferze.

Społeczność ZSS

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”230″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy