Sierpień, miesiąc abstynencji

  • Napisany przez:

SIERPIEŃ, TO MIESIĄC ABSTYNENCJI. To czas inicjatyw promujących abstynencję i wspierających trzeźwość. W tym roku przypadają trzy jubileusze: 25-lecie Stowarzyszenia Wesele Wesel – małżeństw, które miały przyjęcia bezalkoholowe, 40-lecie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i 45-lecie Anonimowych Alkoholików w Polsce. W tym roku Klub Abstynenta ARKA będzie obchodził 18 rocznicę powstania wkraczając niejako w „dorosłość”.
Klub Abstynenta ARKA od lat organizuje Mszę Trzeźwościową promującą abstynencję od alkoholu i innych środków zmieniających świadomość.
Dziękujemy Bogu za siłę w praktykowaniu cnoty trzeźwości i modlimy się za upijających się i uzależnionych aby podjęli decyzję abstynencji od alkoholu i wkroczyli na drogę wolności i radości. Dar trzeźwości pozwala uzdrowić również ich rodziny.

Mszę Trzeźwościową odbyła się o godzinie 17:00 w Bazylice pw. Piotra i Pawła w Strzegomiu. Na jej zakończenie, krótkie świadectwo trzeźwości przedstawiL Rysiek – alkoholik. Po zakończeniu Mszy św. w siedzibie Klubu (Plac Jana Pawła II 10 – Dom Parafialny) odbyło się spotkanie przy kawie, herbacie i smacznych wypiekach.
Spędzone w ten sposób popołudnie było wyrazem naszej radości z łaski trzeźwości.

Świadectwa trzeźwości niepijących alkoholików można będzie jeszcze usłyszeć po zakończeniu sierpniowych liturgii mszy świętej w Bazylice pw. Świętych apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu, w dniu 18 sierpnia o godz. 11:30 oraz 25 sierpnia o godz. 10:00.
Wierni będą mogli usłyszeć drogę, którą przeszły osoby od uzależnienia do trzeźwości oraz sposoby radzenia sobie z nawrotami tej śmiertelnej choroby.

Klub Abstynenta ARKA informuje:

Nasi partnerzy