Skauci Króla

  • Napisany przez:

Skauci Króla to propozycja formacji dla dzieci i młodzieży. 3 grudnia 2017 roku o godz. 10.30 będą uczestniczyć w Eucharystii w Parafii św. Józefa w Świdnicy.  Bezpośrednio po Mszy Św. będzie można z nimi porozmawiać i dowiedzieć się więcej o przygodzie, którą jest dla nich skauting, jest on trochę inny od tego spotykanego najczęściej, bo mocno zakotwiczony w Bogu i w Ewangelii.

Do diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa w Świdnicy skautów zaprosił o. Adrian Urbanek OSPPE, który miał okazję przyglądać się kilkunastoosobowej grupie z Kudowy-Zdroju podczas rekolekcji diecezjalnych dla młodzieży w Ząbkowicach Śląskich. Zainteresowanie, wspólne rozmowy, a następnie modlitwa i jakieś marzenia przerodziły się w rzeczywistość zaplanowanego spotkania, na które może przyjść każdy.

 „To spotkanie ma przede wszystkim pozwolić odnaleźć się rodzicom, czy nawet całym rodzinom, które chcą więcej. Skauci Króla to właśnie taka propozycja, która jak widzę po moich znajomych z Kudowy-Zdroju, angażuje całe rodziny w dzieło, które przynosi dobre owoce” – mówi o. Adrian.

Dlatego właśnie w pierwszą niedzielę Adwentu zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do nas, na ul. Kotlarską w Świdnicy. Spotkajmy się! Co dalej? Zobaczymy…

Więcej o Skautach Króla na stronach:

http://skaucikrola.pl/

oraz Szczep nr 5 w Kudowie-Zdroju:

https://skaucikrola5.blogspot.com/

Jarosław Komorowski

Nasi partnerzy