Śpiewajmy i grajmy Mu…

  • Napisany przez:

Styczeń to czas kolędowania, jasełek i wspólnych spotkań noworoczno – opłatkowych. To wyjątkowy świąteczny czas, kiedy radujemy się z Narodzenia Bożej Dzieciny.

W parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie – Słupcu najpiękniejsze kolędy i pastorałki rozbrzmiały 14 stycznia podczas koncertu przygotowanego przez muzyków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Chór Parafialny Cantabo Dominum oraz zaprzyjaźnionych instrumentalistów z Wrocławia, Kłodzka, Nowej Rudy oraz Włodowic.

Ten piękny koncert rozpoczął wspólne styczniowe kolędowanie w murach naszej świątyni, bo artystów, którzy swym śpiewem ubogacili niedzielną Eucharystię, gościliśmy wielu. I tak kolorowo i radośnie było 21 stycznia. A to za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda. Piękne kolędy i pastorałki rozgrzały serca wiernych i wprowadziły wszystkich w ciepłą, rodzinną atmosferę. Niedziela 28 stycznia to prawdziwa uczta dla duszy. Kolędowaliśmy ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i mogliśmy być świadkami niezwykłego widowiska. Jasełka, w których przygotowanie włożyli swoje serca podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupcu, dostarczyły nam wiele radości, ale też pozwoliły na chwilę wzruszenia. Gromkie owacje na stojąco były najlepszym tego dowodem.

Popołudniowe noworoczno-opłatkowe spotkanie w Kaplicy Dobrego Pasterza licznie zgromadziło grupy duszpasterskie naszej parafii. Spotkaliśmy się , by razem z naszymi kapłanami wziąć do ręki biały Opłatek , złożyć sobie życzenia. Modlitwa, błogosławieństwo ks. Prałata Jerzego Czernala, słowo naszego ks. Proboszcza Krzysztofa Iwaniszyna, rodzinna atmosfera pełna ciepła i życzliwości, uśmiech, rozmowy przy domowym ciastku, kawie, czy herbacie oraz radosne kolędowanie – wszystko to towarzyszyło podczas spotkania. Dziękujemy Panie Boże za ten piękny, dobry czas, za to że w tak wyjątkowy sposób pozwoliłeś nam radować się z Narodzenia Jezusa, za to,że każdego dnia umacniasz nas w wierze.

Agnieszka Kruk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”98″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy