Śpiewem dziękuję Bogu

  • Napisany przez:

Gdy jesteśmy z Chrystusem nasze życie staje się niedzielą – to przesłanie niezwykłego gościa- brata Zygmunta Romanowskiego, który wraz ze swoim opiekunem duchowym ks. Krzysztofem Strońskim przybył do słupieckiej parafii na zaproszenie naszego ks. Proboszcza Krzysztofa Iwaniszyna.

Jego świadectwo o Bożym Miłosierdziu to dla każdego z nas rekolekcje, pełne pokory i dobra. Stanął przed nami niepełnosprawny wirtuoz gitary, ten który do siódmego roku życia nie wypowiedział ani jednego słowa, nie wydał żadnego dźwięku, niegdyś sparaliżowany, któremu nie dawano szans na przeżycie. Człowiek, który jak mówi o sobie jest żywym przykładem dobroci Boga.

Każdy niedostatek, każde cierpienie Bóg przemieniał w dobro. Ojciec Święty Jan Paweł II pobłogosławił go w apostolstwie piosenki religijnej. Dziś wielbi Boga śpiewem. Z gitarą w ręku i dźwięcznym głosem upiększał niedzielną Eucharystię w naszej świątyni. A wieczorem podczas koncertu oprócz pięknych piosenek przedstawił swoje różne, ciekawe umiejętności, jak na przykład śpiew na granicy ludzkiego głosu, gra na gitarze w bardzo wielu stylach oraz przejście około 20 metrów bez dotykania posadzki mimo swoich słabości.

Nie zabrakło wspólnego, radosnego śpiewu. Kto chciał, mógł do domu powrócić z płytą z autografem. Dziękujemy za to świadectwo wiary, nadziei i miłości, za pokazanie nam, że nawet największe życiowe trudności można przezwyciężyć i dzięki nim czynić wiele dobra. Wystarczy tylko szukać Pana Boga, bo gdy z Nim jesteśmy nasze życie jest radosną niedzielą.

Agnieszka Kruk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”107″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy