Spotkanie Młodych w Głuszycy

  • Napisany przez:

Po 25 latach Spotkanie Młodych znowu zagości w Głuszycy. „Wróć do źródła” tak brzmi nazwa Spotkania Młodych, które odbywać się będzie w dniach 31.08-01.09.2018r. w Głuszycy. Tegoroczne spotkanie jest  reaktywacją tego rodzaju inicjatywy, która została zainicjowana blisko 25 lat temu przez ks. Sławomira Augustynowicza- ówczesnego wikariusza Parafii Chrystusa Króla w Głuszycy. Podczas dwudniowego świętowania swoją obecność potwierdzili Pasterze diecezji: świdnickiej- JE bp Ignacy Dec oraz legnickiej- JE ks. bp Marek Mendyk do której niegdyś przynależała głuszycka parafia.

W programie między innymi konferencje, wspólna modlitwa, praca w grupach, spotkania z ciekawymi osobami ze świata mediów jak również koncert zespołu PLAY&PRAY. Wśród prelegentów głuszyckiego spotkania wymienić należy aktorów Dominikę Figurską i Michała Chorosińskiego, muzyka, pedagoga oraz pisarza dającego wspaniałe świadectwo- Dobromira Makowskiego oraz towarzyszących od początków Spotkania Młodych kapłanów: ks. Aleksandra Radeckiego oraz ks. Bogdana Żygadło.

Jeżeli nie macie planów na ostatni weekend wakacji, chcecie spotkać ciekawe osoby, posłuchać wartościowych konferencji, a także poczuć obecność żywego kościoła to zapraszamy Was- zarówno ludzi młodych ciałem jak i duchem, do Głuszycy w piątek 31 sierpnia od godz. 10:00.  Więcej informacji na plakatach, banerach oraz mediach społecznościowych. Śledźcie nas na Facebooku: www.facebook.com/spotkaniemlodychgluszyca/ oraz INSTAGRAMIE: @spotkaniemlodychgluszyca.

Do zobaczenia w Głuszycy!

Dawid Okarma

Nasi partnerzy