Spotkanie z Chrystusem

  • Napisany przez:

W niedzielę 27 maja, w Uroczystość Najświętszej Trójcy podczas Mszy świętej o godz. 10.00, w kościele parafialnym „Chrystusa Króla”, 59 dzieci z kl. III, po raz pierwszy przystąpiło do stóp ołtarza i przyjęło Ciało Chrystusa w Sakramencie Eucharystii. Był to dzień wielki i nie zapomniany, pełen duchowych przeżyć dla samych dzieci, ich rodziców oraz rodzin, kapłanów, katechetów, nauczycieli i całej wspólnoty parafialnej. Aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia dzieci aktywnie uczestniczyły w katechezie szkolnej, w nabożeństwach liturgicznych i Mszy świętej niedzielnej oraz brały czynny udział w licznych próbach, które bezpośrednio przygotowywały je do tej wielkiej Uroczystości I Komunii Świętej. Bardzo ważnym poprzedzającym wydarzeniem i przeżyciem była pierwsza spowiedź święta dzieci. Tam przy kratkach konfesjonału spotkały się z miłosiernym Bogiem i otrzymały za pośrednictwem kapłanów pierwsze rozgrzeszenie.

Aby móc jeszcze bardziej zjednoczyć się z Jezusem- Największym Przyjacielem, dzieci w strojach komunijnych uczestniczyły w Białym Tygodniu i modliły się w intencjach swoich najbliższych i całego Kościoła. Uwieńczeniem tego pięknego wydarzenia jest coroczna pielgrzymka dzieci i rodziców na Jasną Górę, aby tam przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, podziękować za dar Eucharystii i prosić o dalsze łaski dla rodzin i wspólnoty parafialnej.

Beata Tarasiuk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”204″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

Nasi partnerzy