Srebrny Jubileusz Kapłaństwa

  • Napisany przez:

W niedzielę 17 czerwca 2018r. o godz. 13:00 obchodziliśmy w naszej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach, uroczystość rocznicy kapłaństwa o.Bronisława Staworowskiego – franciszkanina. Nasz parafianin, pracujący obecnie  jako ekonom  Krakowskiej  Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych – franciszkanów,  obchodził srebrny Jubileusz Kapłaństwa.

Uroczystą Eucharystię celebrował sam Jubilat, który po 25-ciu latach stanął przy ołtarzu Pańskim w kościele w rodzinnej  parafii. To tutaj się urodził, wzrastał, chodził do szkoły i na katechezę, służył do mszy św. jako ministrant i grał jako organista. Swoją drogę do kapłańskiej służby rozpoczął w 1987r. , wcześniej kończąc Politechnikę Wrocławską.

Na wstępie, Proboszcz Parafii ks. Marek Jodko przywitał przybyłych na uroczystość kapłanów, rodzinę i zgromadzonych wiernych, a o. Bronisławowi złożył życzenia.
W koncelebrze goście kapłani m.in.: ks. Prałat Edward Szajda ze Świdnicy, który również jest naszym rodakiem i prawdopodobnie inspiracją kapłańską o. Bronisława, ks. Daniel Mosór
 z Radkowa  i  kursowy kolega o. Piotr Marszałkiewicz. Homilia przepełniona była wspomnieniami i dziękczynieniem Panu Bogu za dar kapłaństwa. Na koniec Eucharystii przedstawiciele parafii, Margaretki – członkinie wieczystej modlitwy za o. Bronisława oraz dzieci  złożyły jubilatowi serdeczne życzenia. Z ramienia POAK życzenia złożył prezes Bogdan Mikła wraz z małżonką. Do uroczystej oprawy muzycznej Mszy św. włączyła się rodzina Kulpińskich z Udanina.

 Na zakończenie Jubilat podziękował ks. Proboszczowi za wszelkie okazane dobro,  śp. rodzicom za dar życia, rodzeństwu i kapłanom, którzy byli na Jego drodze za życzliwość i wsparcie duchowe. Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali poproszeni do wspólnego zdjęcia, a wychodząc z kościoła  zostali obdarowani pamiątkowym obrazkiem.

Mamy nadzieję, że uroczystość jubileuszowa w rocznicę święceń kapłańskich przyczyni się do budzenia powołań do służby Bożej w parafii, tym bardziej, że o. Jubilat mimo że upłynęło już 25 lat od prymicji, wciąż jest najmłodszym kapłanem rodakiem.

 

                                                                                          Lilla Staworowska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”235″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy