OSP Gorce – hucznie świętują Dzień Strażaka

  • Napisany przez:

OSP z Gorc (okolice Wałbrzycha) uroczyście obchodzi Święto swojego Patrona – Św. Floriana. Młodzi świętują, zakładają mundury i ochoczo przygotowują się do akcji – bo nigdy nie wiadomo, kiedy potrzebna będzie pomoc.

Prezes OSP Gorce Adam Siekierski

OSP Gorce to jednostka działająca prężnie, ściśle współpracująca  z Państwową Strażą Pożarną, angażująca siły w działania prospołeczne (np. Mikołajki, festyny, pomoc sąsiedzką). Są dla drugiego człowieka. Zdają sobie sprawę z powagi pełnionej przez nich funkcji. Działają głównie prospołecznie. Większość nie ma profitów finansowych z pracy, jaką wykonuje narażając własne życie i zdrowie. W sowich szeregach zrzesza młodzież, przyuczając ją do zawodu Strażaka, angażując dzieci w różne aktywności zachęcając od odejścia od komputerów, smartphonów, czy laptopów zwłaszcza w dobie pandemii.

Chcemy szerzyć dobro i modelować, zwłaszcza wśród młodych, odpowiednie postawy – czynienia dobra, aktywności, radości i wartości pracy, mówi Prezes OSP Gorce Pan Adam Siekierski.

Strażacka Rodzina

W szeregi OSP Gorce wstępują całe rodziny i czynnie biorą udział w jego życiu. Angażując się wielopokoleniowo dają najlepsze świadectwo życia. Możemy zrobić tyle dobrego! Jestem szczęśliwa, że razem z mężem i synkiem możemy brać udział w tak ważnych działaniach, podejmować wspólnie decyzje i razem tworzyć kawałek lepszego świata – komentuje Natalia Kosnik mama dwuletniego Leona.

Zapraszamy do polubienia ich fanpage na FB: OSP Gorce.

 

Z tej okazji w intencji Strażaków Ochotników w miejscowej parafii odbyła się w dniu wczorajszym uroczysta Msza Św., w której wzięła udział młodzież chętnie angażująca się w zadania powierzone z ramienia władz OSP Gorce. Nie zabrakło władz Stowarzyszenia i licznie przybyłych parafian. Mszę odprawili ks. proboszcz Wojciech Baliński wraz z ks. Wikariuszem Rafałem Śliwińskim. Dziś, w tak ważną uroczystość – Święto konstytucji 3 maja i Święto NMP Królowej Polski wspólnie z naszym Patronem Św. Florianem, oddajemy hołd Najświętszej Panience – komentował Prezes OSP Gorce, Pan Adam Siekierski.

Św. Florian był wojskowym. Przypisywano mu dowodzenie oddziałem gaśniczym. Według legendy, ocalił płonącą wioskę jednym wiadrem wody. Żył około 1800 lat temu na terenach dzisiejszej Austrii. Patronuje strażakom, hutnikom, koksownikom, kominiarzom, garncarzom i piekarzom.

red. Marta Chrisidu

Nasi partnerzy