Św. Stanisław-patron naszej diecezji

  • Napisany przez:

W najbliższy wtorek, 8 maja przypada uroczystość  św. Stanisława. Krakowski Biskup i Męczennik jest nie tylko głównym Patronem Polski ale z woli św. Jana Pawła II jest także Patronem naszej diecezji. Diecezjalne patronalne święto ma szczególną rangę i znaczenie. Stanowi dla nas

sposobność by jako przedstawiciele różnych stanów wspólnie podziękować Bogu za przyczyną naszego Orędownika w niebie za dar naszej wspólnoty diecezjalnej oraz za wszelkie łaski, które są naszym udziałem. Tegoroczne świętowanie odpustu diecezjalnego będzie miało dodatkowy tytuł z racji przypadającej 10. rocznicy święceń biskupich JE ks. bp. Adama Bałabucha, biskupa pomocniczego naszej diecezji. W tym dniu otoczymy naszą obecnością i modlitwą bp. Adama dziękując Dobremu Pasterzowi za jego powołanie i apostolską posługę.

Umiłowani Diecezjanie,

uroczystości odpustowe rozpoczniemy we wtorek, 8 maja o  godz. 17.00 w sanktuarium św. Józefa  Nieszporami o św. Stanisławie, następnie w uroczystej procesji przeniesiemy do katedry jego relikwie. A o godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem najdostojniejszego Jubilata  podczas której homilię wygłosi bp. Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Drodzy,

gorąco zapraszam na diecezjalne święto całe duchowieństwo, kapituły kolegiackie, księży dziekanów, proboszczów, wikariuszy. Zapraszam siostry zakonne posługujące w diecezji, katechetów, bractwa, wspólnoty, grupy, ruchy modlitwo-formacyjne. Kieruję słowo serdecznego zaproszenia do wszystkich wspólnot parafialnych w naszej diecezji. Liczę na Wasze przybycie i obecność. Zorganizujmy w miarę możliwości swój czas tak by nasza katedra stała się licznie zgromadzonym diecezjalnym wieczernikiem, który za przyczyną św. Stanisława będzie wdzięcznie upraszał na dalszy czas Boże błogosławieństwo dla nas wszytkach a zwłaszcza na dalsze posługiwanie bp. Adama.

Przyzywając opieki Matki Bożej wszystkim na zbliżającą się radosną uroczystość św. Stanisława, Patrona diecezji świdnickiej udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Ignacy Dec

Biskup świdnicki

Nasi partnerzy