Świąteczne spotkanie

  • Napisany przez:

20 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnoty parafialnej Chrystusa Króla w Głuszycy. Wzięło w nim udział ponad 100 osób, miejscowi kapłani i burmistrz Głuszycy Roman Głód. Gościem specjalnym był bp Adam Bałabuch.

Podobne spotkanie, któremu towarzyszy dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie, w tutejszej wspólnocie to już tradycja. Dodatkowo zebrani mogli zobaczyć jasełka, tym razem nie w wykonaniu dzieci a seniorów.

W trakcie uroczystości kilkadziesiąt osób otrzymało specjalne podziękowania za czynny udział w przygotowaniu oraz realizacji „Żywego Betlejem” oraz Orszaku Trzech Króli.

Bp Adam Bałabuch, w imieniu biskupa Ignacego Deca, wręczył 4 osobom najwyższe odznaczenie naszej diecezji dla ludzi świeckich – medal św. Stanisława. Przyznawany jest on za zasługi dla diecezji świdnickiej. Medale otrzymały panie: Maria Sośnicka i Teresa Toman za wieloletnią pracę kościelnych w zabytkowym kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Grzmiącej; pani Barbara Jelewska m.in. za wieloletnie koordynowanie działań związanych z „Żywym Betlejem” i podejmowanie szeregu innych działań nie tylko na rzecz wspólnoty parafialnej. Mirosław Jarosz otrzymał wyróżnienie za wieloletnią pracę w świdnickiej edycji Gościa Niedzielnego.

Mirosław Jarosz

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”93″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

Nasi partnerzy