Świdnicka Pani

  • Napisany przez:

W maju będziemy przeżywać I rocznicę koronacji ikony Matki Bożej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych. Od ponad pięciu wieków w świdnickiej Katedrze króluje „Pani w słońcu”. Nie jest znana dokładna data namalowania ikony i okoliczności umieszczenia jej w kościele, jednak już w XVI w.

  

zdj. MW

  była otaczana kultem. Najstarsze świadectwa mówią o wielu cudownych uzdrowieniach tych, którzy pod opiekę Świdnickiej Pani się oddali. W stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie, diecezja świdnicka postanowiła ukoronować słynący łaskami obraz.

Sukienka dla Maryi została pobłogosławiona przez Ojca Świętego Franciszka w 2016r. podczas Mszy św. na Jasnej Górze. Główne uroczystości koronacyjne odbyły się 13 maja 2017 r. w katedrze świdnickiej, którym przewodniczył legat papieski Ksiądz Kardynał Zenon Grocholewski. W najbliższych dniach będziemy obchodzić pierwszą rocznicę tych wydarzeń.

Ks. Piotr Śliwka, Proboszcz parafii katedralnej z radością stwierdza, że po koronacji ikony wzmógł się kult Matki Bożej Świdnickiej – przybywają pielgrzymki, coraz więcej wiernych uczestniczy w Mszy św. przed Jej obrazem lub modli się indywidualnie w dogodnym dla siebie czasie.

Przypomnijmy: Msze św. w sanktuarium (kaplicy) Matki Bożej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych: wtorek o godz. 9.00, czwartek o godz. 16.00 (trydencka), sobota o godz. 6.30. Msze św. dla grup pielgrzymów po wcześniejszym uzgodnieniu z Duszpasterstwem katedralnym (katedra.swidnica@gmail.com). Nabożeństwo do Matki Bożej Świdnickiej we wtorek, po Mszy o godz. 9.00 sprawowanej w intencjach zapisanych na kartkach (prośby i podziękowania). Różaniec codziennie, oprócz wtorku i niedzieli, o godz. 8.30.

 

 

 Jolanta Mączyńska

 

 

Nasi partnerzy