Święto Rodzin ze św. Janem Pawłem II

  • Napisany przez:

Na dzień przed kolejną rocznicą wyboru Karola kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu po raz pierwszy odbyło się „Święto Rodzin ze św. Janem Pawłem II”. Już od wczesnych godzin porannych można było wraz ze swoimi bliskimi usiąść przy kawie i herbacie, a przede wszystkim spróbować przepysznych papieskich kremówek.

Młode rodziny uczestniczyły we Mszy Świętej o godz. 11.00, podczas której grali i śpiewali członkowie ludowego zespołu „Marzenie” z gminy Kłodzko. Grupa młodzieży i ministrantów wraz z p. Anią Majewską, katechetką, przygotowała dla dzieci na tę Mszę Świętą przedstawienie nawiązujące do postaci polskiego papieża. Msza Święta o godz. 12.30 była natomiast sprawowana w intencji tych małżeństw wałbrzyskiej parafii, które w tym roku przeżywają swoje okrągłe jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa.

Święto Rodzin, które przeżywali wałbrzyszanie w pogodną niedzielę 15 października br., po raz kolejny uświadomiło im, że parafia to żywa wspólnota, zarówno tych „małych”, jak i „dużych”, którzy razem uczą się dobroci i miłości, podążając do Królestwa Bożego.

ks. Marcin Banaczyk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”8″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy