Szkoła Animacji Misyjnej

  • Napisany przez:

W działalność Referatu Misyjnego Kurii w Świdnicy wpisana jest formacja misyjna dla katechetów, młodzieży i studentów. Jedną z tych  form jest Szkoła Animacji Misyjnej. Uczniowie-Misjonarze w mocy Ducha św., to temat VI Diecezjalnej Szkoły Animatorów Misyjnych Diecezji Świdnickiej, która

odbędzie się  dniach 20-22 kwietnia 2018 r. w domu Ojców Sercanów w Polanicy Zdroju, ul. Reymonta 1.

Do udziału zapraszamy WSZYSTKICH, którzy pragną stać się animatorami misyjnymi, tych którzy już nimi są, a chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej na temat roli animatora misyjnego w parafii i szkole, duchowości animatora oraz o formach pomocy misjom.

Zajęcia rozpoczną się Mszą św. w piątek  (20.04.2018 r.) o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę (22.01.2018 r.) o godz. 13.00.

Zajęcia prowadzi ks. dr Zbigniew Sobolewski dyrektor krajowy „Ad Gentes” i p. dr. Agnieszka Makarewicz  we współpracy z animatorami misyjnymi diecezji  świdnickiej.

W programie przewidywane są:

   – Msza św.

   – Konferencje

  –  Świadectwa misjonarzy

   – Warsztaty Misyjne

   – Choreografie do piosenek misyjnych

Udział w Szkole Animatorów jest również formą doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Chętnych uczestników prosimy o zgłaszanie się  do Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej, wyłącznie e-mail: misje@diecezja.swidnica.pl, w terminie do dnia 14 kwietnia 2018 r.

Zgłoszenie powinno zawierać:

    – imię i nazwisko

    – adres domowy

    – parafię

    – kontaktowy nr telefonu, e-mail.

Koszt udziału – z noclegiem 160 zł. Bez noclegu – 80 zł.

Uwaga: Prosimy zabrać ze sobą notatnik i przybory do pisania, ponadto w miarę możliwości kroniki, albumy i inne świadectwa pracy z dziećmi i młodzieżą, by móc wymienić  z innymi uczestnikami Szkoły własne doświadczenia w pracy w szkole  i parafii w zakresie animacji misyjnej. Będzie możliwość przegrania pomocy do pracy z dziećmi.

Referat Misyjny

Świdnickiej Kurii Biskupiej

 

Nasi partnerzy