To tylko mafia

  • Napisany przez:

Spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Sumlińskim, jednym z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych, autorem najgłośniejszej publikacji ostatniej dekady – „Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego”. Spotkanie połączone jest z premierą najnowszej książki Pana

Wojciecha pt. „To tylko mafia”. 19 kwietnia 2018, godzina 17.00 WSZiP, ul. Wrocławska 10, Wałbrzych. Chcecie poznać kulisy różnych zagadkowych wydarzeń ze styku polityki, biznesu i przestępczości zorganizowanej? Autor książki „To tylko mafia” – Wojciech Sumliński czeka na Wasze pytania.

Przez trzydzieści lat tzw. „wolnej Polski” lansowano mit, według którego mafia, to pospolici gangsterzy z „Pruszkowa” – w tym czasie prawdziwa mafia wielkie pieniądze robiła w ciszy. W efekcie od 1989 nie znaleziono ani jednego sprawcy z licznych spektakularnych morderstw, nie wyjaśniono ani jednego przypadku z wielu głośnych „samobójstw”, nie odzyskano ani jednej złotówki z wytransferowanych do rajów podatkowych miliardów, nie spointowano skazującym wyrokiem, czy choćby prokuratorskim oskarżeniem, ani jednego przestępstwa ani jednego znaczącego polityka – choć w wielu wypadkach dowodów nie brakowało i wystarczyło tylko się schylić, by po nie sięgnąć.

Czy gangsterzy z „Pruszkowa” sami z siebie, bez wsparcia mocodawców ze świata polityki i służb specjalnych mogliby zagwarantować bezkarność w tych wszystkich przypadkach?
Czy mogliby zatuszować śmierć Falzmanna, Papały, Sekuły, Sutora, Leppera, Petelickiego, dziesiątek innych? Nie dopuścić do odkrycia prawdy o FOZZ, Pro Civili, gazowym przekręcie stulecia, długie lata chronić niewidzialnym immunitetem Tuska, Komorowskiego, Millera, Oleksego, Pawlaka, Lewandowskiego i całą tę hołotę nazywaną dla niepoznaki politycznym establishmentem?
TO TYLKO MAFIA.

Redakcja wAkcji24

Nasi partnerzy