Trzeci dzień Triduum

  • Napisany przez:

W trzeci dzień Triduum Odpustowego ku czci patronki naszej parafii – św. Katarzyny Aleksandryjskiej zgromadziliśmy się w Dzień Pański, by pokłonić się Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. To właśnie w dniu 26 listopada przypada ta uroczystość kończąca rok liturgiczny. W tym ostatnim dniu uroczystości odpustowych, odpowiadając na zaproszenie ks. Krzysztofa Iwaniszyna, przybyli kapłani z innych parafii, wśród nich ks. Krzysztof Herbut – proboszcz Parafii Św. Jana Nepomucena w Piskorzowie. W głoszonym słowie Bożym ks. Krzysztof podkreślił, jak ważne jest, by w swoim życiu podążać za Bożą mądrością i miłością, bo nasz Król Jezus Chrystus wie doskonale, co jest dobre, a co złe. I choć czasem wydaje nam się niesprawiedliwe, zwyczajnie po ludzku buntujemy się przeciwko temu, co nas w życiu spotyka, nasze troski dnia codziennego i problemy wydają nam się niemożliwe do rozwiązania, a może nie potrafimy wybaczyć drugiemu człowiekowi krzywdy, którą nam wyrządził – zaufajmy Panu, On się tym wszystkim zajmie. Im szybciej pozbędziemy się ciężaru, który nas przygniata, tym życie będzie lżejsze, a my będziemy wolni. Tym różni się mądrość ludzka od mądrości Bożej. Posłuchajmy głosu Króla, który w dzisiejszej ewangelii mówi do nas: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście. Czyńmy więc wszystko w swoim życiu tak, by u kresu naszej ziemskiej wędrówki dostąpić Jego tronu.

Dziękujemy Jezusowi Chrystusowi Królowi za dar życia i kapłaństwa naszego Drogiego ks. Prałata Jerzego Czernala. Do urodzinowych życzeń Błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i życzliwości dołączamy naszą modlitwę.

Uwieńczeniem Triduum Odpustowego była adoracja Jezusa w Hostii ukrytego i zawierzenie naszej parafii, naszych rodzin, nas samych Jezusowi Chrystusowi, którego dokonał nasz proboszcz ks. Krzysztof podczas Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Uroczystości odpustowe w naszej parafii dobiegły końca. Był to dla nas czas wyjątkowy, który pozwolił nam być bliżej naszej czcigodnej Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Dziękujemy Jezu Chryste Królu Wszechświata za ten czas Triduum, za dar św. Katarzyny.

Agnieszka Kruk

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”40″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy