Tu Matka czeka na każde dziecko

  • Napisany przez:
Środkiem, jakiego powinniście używać dla uchronienia się przed zasadzką szatana, jest wasze poświęcenie się Mojemu Niepokalanemu Sercu. Kościół bowiem – chociaż wydaje się dziś rozdarty, zaćmiony i zwyciężony – został powierzony przez Jezusa straży waszej Niebieskiej Mamy, pełnej miłości. Pragnę mu pomóc, pocieszyć go i uleczyć za waszym pośrednictwem, synowie poświęceni Memu Sercu i uległe narzędzia Mojej matczynej woli.
Za waszym pośrednictwem wylewam balsam na jego bolesne rany, umacniam go w godzinach męki i opuszczenia, przygotowuję chwilę jego największej odnowy. Czynię to obecnie w bardzo szczególny sposób przez Mojego Papieża Jana Pawła II, który niesie wszędzie znak Mojej matczynej obecności. On daje wam znak do walki. On prowadzi was w walce. On uczy was odwagi i ufności. On już wam zapowiada Moje pewne zwycięstwo. Idźcie po drodze, którą wam wyznaczył, jeśli pragniecie przygotować ze Mną nową i promienną Pięćdziesiątnicę dla całego Kościoła” – te słowa do swoich umiłowanych synów kapłanów już w 1986 roku przez ks. Stefano Gobbiego kieruje do Maryja, a przez nich do każdego wierzącego chrześcijanina. Czy coś one straciły na aktualności? Zwraca szczególną uwagę na Jana Pawła II mówiąc o nim Mój Papież – wielką moją radością jest to, że w pierwszą sobotę grudnia tydzień przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia – zostaną „wprowadzone” relikwie św. Jana Pawła II, które Sanktuarium otrzymało od Jego osobistego sekretarza Stanisława Kard. Dziwisza. To ogromna nasza radość – obok figury M. B. Fatimskiej będą stały relikwie „papieża fatimskiego”, a z drugiej strony relikwie świętych dzieci fatimskich Hiacynty i Franciszka, które nam przekazał w październiku Jego Ex. Ks. Bp Ignacy Dec – po co to? Aby do nas „przemawiać” i pokazywać, że niebo, z którego przychodzi Piękna Pani, jest celem naszego ziemskiego życia i każdy do niego może wejść niezależnie czy jest się papieżem, czy tylko małym nie potrafiącym pisać dzieckiem. Obecność dzieci fatimskich i św. Jana Pawła II będzie jednocześnie dla nas wsparciem w naszej modlitwie różańcowej. 
Zapraszam serdecznie na sobotę 1 grudnia – początek godzina 20.00. W naszym Sanktuarium jest to zawsze sobota w duchu wynagradzającym – tak jak o to prosi Maryja w Fatimie – komunia św. wynagradzająca, 15 minutowa medytacja i Różaniec wynagradzający i później możliwość ucałowania relikwii zarówno świętych dzieci fatimskich jak i papieża fatimskiego św. Jana Pawła II – tu Matka czeka na każde swoje dziecko, aby wyciągało raniące Jej Serce kolce ludzkich grzechów.

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

Nasi partnerzy