Twemu sercu zawierzamy

  • Napisany przez:

Maryjo Panno Niepokalanie Poczęta 8 grudnia w kościele katolickim obchodzimy Twoje święto. Pragniemy w słupieckiej wspólnocie parafialnej uczcić Twoje Niepokalane Serce w wyjątkowy sposób. Świętujemy już od piątku, rozpoczynając pielgrzymką do Torunia, na którą wybrała się młodzież, która przystąpi niebawem do Sakramentu Bierzmowania, by w mieście Mikołaja Kopernika, w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji zawierzyć Twojemu sercu wszystkie troski, trudy dnia codziennego ale też radości. Bo kto lepiej wysłucha próśb swoich dzieci, jak nie ich ukochana Matka. W sobotę już od rana uroczystości w naszej świątyni.

W szeregi Bractwa Św. Józefa wstąpiło dwóch nowych członków. Obrzędu obłóczyn dostąpili panowie Józef i Kazimierz. W południe w kaplicy Godzina Łaski dla całego świata, tak jak tego sobie życzyłaś Maryjo.W tej godzinie jedynej w roku, Niebo otwiera się dla każdego. Przychodzimy do Ciebie Matko Boża, byś wysłuchała próśb naszych, każdy z intencjami w sercu.

Wieczorem dzieci, które w maju po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa do swojego serca, wpatrzeni w Twoje oblicze stanęły wraz z rodzicami z medalikiem w ręku, by ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn poświęcił go. Ucałowany z czcią przez rodziców i dziecko, założony na szyję, już zawsze będzie blisko serca. Czyniąc na czole znak krzyża rodzice pobłogosławili swoje dzieci. Od tego dnia noszenie medalika, albo krzyżyka to znaczy upodabnianie się do Maryi i Jezusa, pogłębiane więzi z Bogiem przez modlitwę i uczynki miłości. Czy może być piękniejszy prezent Maryjo w Dniu Twojego Święta? To kolejny etap przygotowania dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy Cię Niebieska Matko prowadź je, nas rodziców, katechetów przez ten czas formacyjny. Niech każdy dzień przynosi dobre owoce, szczególnie w tym wyjątkowym czasie Adwentu, gdy z kolorowymi lampionami podążają na roratnie spotkania z Tobą.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”348″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy