U Matki Serce czeka na każdego …

  • Napisany przez:

„Chcę Ci powiedzieć, żeby zbudowano tu na moją cześć kaplicę. Jestem Matką Boską Różańcową. Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać różaniec. Wojna się skończy i żołnierze powrócą wkrótce do domu”. Te słowa Maryja kieruje w dniu 13 października 1917 roku przez małą Łucję do wszystkich kochających Ją ludzi, którzy mają serce otwarte na Jej prośby. „Ludzie przyszli masami. Deszcz padał ulewny. Na drodze sceny jak w poprzednim miesiącu, ale liczniejsze i bardziej wzruszające. Nawet błoto nie przeszkadzało tym ludziom, aby klękać w postawie pokornej i błagalnej”. Tak swoje wzruszające przeżycia z ostatniego spotkania z Maryją z dnia 13 października opisuje Łucja. Dzisiaj oczywiście wiemy, że dla niej to spotkanie nie było ostatnim. Ludzie przyszli masami – po co: jedni z ciekawości, inni, żeby zakwestionować objawienia, ale większość z autentycznej miłości do Maryi Matki, bo wiedzieli, że Ona „przychodzi” w tak trudnym momencie historii Portugalii nie po to, aby straszyć lecz przede wszystkim po to, aby pocieszyć i pokazać drogę. 

Październik powoli się kończy, ale w naszym Sanktuarium czekamy na koniec tego miesiąca z wielką radością – 29 października br. o godzinie 17.00 w uroczystej procesji „wprowadzimy” figurę Matki Bożej Fatimskiej do Jej Sanktuarium. Figura ta jest bardzo ważna i znacząca dla naszej diecezji, bo przywieziona z dalekiej Fatimy, „odwiedziła” wszystkie parafie diecezji. Wsłuchiwała się swoim matczynym Sercem w troski i problemy ludzi, podnosiła na duchu i napełniała nadzieją. Teraz przybywa do swego Sanktuarium, już tu była gdy peregrynowała po diecezji – była świadkiem Jego ustanowienia i wtedy prosiliśmy pokornie JE ks. bp. Ignacego Deca naszego Ordynariusza, aby mogła tu wrócić i wraca – jakże wielka jest nasza radość i wdzięczność. 
Naszym pragnieniem jest jak najliczniej powitać Maryję w Jej domu, dlatego Was, którzy kochacie Maryję serdecznie zapraszamy na niedzielę 29 października br. na godz. 17.00. 
Niech wiele ludzkich serc otworzy się na przyjęcie tego szczególnie kochającego SERCA, które do nas przychodzi … Czekamy z radością i wszystkich zapraszamy – Sercanie Biali.

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały) 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”20″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy