Ułani u Niepokalanek

  • Napisany przez:

Już po raz piąty do klasztoru sióstr niepokalanek w Wałbrzychu – Sobięcinie przybyli ułani ze Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich z Wrocławia. Barwne spotkanie miało miejsce w niedzielę 10 grudnia. Ułani konno przejechali z Książa do Sobięcina.

W klasztorze odprawiona została Msza święta koncelebrowana uświetniona przez śpiew chóru Salve Regina ze Szczawna-Zdroju. Następnie goście udali się na obiad, po którym klasztor rozbrzmiewał śpiewem ułańskich pieśni i przyśpiewek. Konie natomiast pasły się w ogrodzie budząc wielkie zainteresowanie przechodniów. Taka wizyta to tradycja pułkowa wywodząca sie jeszcze ze Lwowa, skąd ułani jechali 25 kilometrów do Jazłowca by w okolicy 8 grudnia złożyć hołd Najświętszej Maryi Pannie Jazłowieckiej.

s. Daniela

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”54″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy