Urodziny papieża Franciszka

  • Napisany przez:
Pamiętaj, że Twój wiek jest zawsze idealny. Każdy rok Twojego życia jest wyjątkowy i cenny i możesz go przeżyć tylko raz. Nie żałuj więc, że się starzejesz – to przywilej dostępny nie dla wszystkich!”

17 grudnia 2018 roku – to dzień, w którym papież Franciszek obchodzi swoje 82 urodziny. W Watykanie jest to zwykły dzień pracy i modlitwy. A jak powiedział sam Jubilat „w tym dniu jego myśli ulatują do jego kochanych rodziców, babci Rosy, braci i siostry”. W Nowej Rudzie – Słupcu jest to dzień, w którym pamiętamy o zawsze uśmiechniętym, skromnym i pokornym papieżu. Człowieku o niezwykłej duchowości.

Dlatego uczniowie klasy 5d podczas okolicznościowej katechezy, różnymi technikami plastycznymi, przygotowali dla papieża Franciszka kartki urodzinowe. Młodzi ludzie życzyli nie tylko zdrowia, życzliwości ludzkiej, pogody ducha, ale także Bożego szaleństwa i aby słowa papieża niosły ciepło, którym Bóg pragnie ogrzewać wszystkich, tych którzy zgubili drogę do Domu Ojca. Bowiem „jak można kochać Boga, który jest niewidzialny, nie kochając człowieka, który jest obok nas” nauczał także Jan Paweł II. Ale tego dnia oprócz świętowania urodzin papieża Franciszka, chcemy także pamiętać Jego słowa i starać się nimi żyć:

”Aby pójść za Jezusem trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś”.

Beata

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”351″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy