Chrystus na wyciągnięcie ręki

  • Napisany przez:

Adoracje Najświętszego Sakramentu w wałbrzyskich kościołach stają się coraz bardziej dostępne. W bieżącym roku wprowadzono comiesięczną, całodzienną adorację w parafii św. Barbary i w parafii Zmartwychwstania Pańskiego. W ostatnim czasie do tego grona dołączyła parafia św. Jerzego, gdzie adorować Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie można codziennie.

Warto wspomnieć, że już w latach ubiegłych, staraniem śp. ks. prałata Andrzeja Raszpli wprowadzono codzienną adorację w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na wałbrzyskim Podzamczu. Wprowadzane adoracje już przynoszą swoje dobre efekty. W wymienionych kościołach można spotkać wielu modlących się ludzi, którzy oddają swoje sprawy Chrystusowi, a także modlą się w intencji swoich parafii. Przykładem jest parafia św. Barbary, gdzie owocem tegorocznych Misji Świętych było z inicjatywy parafian, wprowadzenie comiesięcznej adoracji.
Jest to dobry znak, a zarazem zachęta do modlitwy w intencjach osobistych, a także w intencjach wałbrzyskich parafii, prosząc o nawrócenie mieszkańców.

Adrian Ziątek

Nasi partnerzy