Wakacje z Bogiem 2018

  • Napisany przez:

W imieniu Parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu składam na ręce Pana Burmistrza serdeczne podziękowanie za finansowe wsparcie projektu „Wakacje z Bogiem 2018” udzielone przez Gminę Miejską Nowa Ruda. Dzięki tym środkom dzieci i młodzież z naszego miasta i parafii mogły w sposób aktywny spędzić dziesięć dni nad morzem. Wierzymy, że ten czas wakacji, który był dedykowany św. Stanisławowi Kostce będzie dla młodych ludzi motywacją do wcielenia w życie jego słów: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony”.

ks. Krzysztof Iwaniszyn

Dziesiątego sierpnia przedstawiciele uczestników obozu „Wakacje z Bogiem 2018” – Jasiu, Ola i Sandra, oraz kadry wychowawczej – wychowawczyni Beata, kierownik ks. Marcin i pani pedagog Małgorzata udali się z podziękowaniami do Burmistrza Miasta Nowa Ruda. Inicjatywa tego spotkania wypływała, jak zawsze, z potrzeby serca i z wdzięczności. Dzieci, zanim podziękowały Panu Burmistrzowi, wręczyły ręcznie wykonane przez siebie przedmioty. Każdy z nich symbolizował jeden z warsztatów, które odbywały się podczas obozu. Pierwszą rzeczą wręczoną Gospodarzowi Miasta był lapbook. Lapbook jest czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk, mieszczący się na kolanach. Stąd właśnie jej nazwa. Takie lapbooki dzieci wykonywały podczas warsztatów plastycznych. Lapbook „Wakacji z Bogiem 2018” zawierał informacje o patronie obozu – św. Stanisławie Kostce, o Władysławowie i Nowej Rudzie. Kolejna rzecz to wianek wykorzystany w wystawionym przez obozowiczów spektaklu „Wesele we Władysławowie”, do którego dzieci przygotowały potrzebne kostiumy i dekoracje, a wśród nich ten właśnie wianek, gadżety na stół weselny (wazony, puchary), oraz role przybywających gości. Ostatnią wręczoną rzeczą był medal z obozowego „Dnia Sportu”. Na koniec spotkania dzieci i przedstawiciele kadry wychowawczej opowiedzieli o doświadczeniach, a nawet pochwalili się nowymi planami na ferie. Jeszcze pamiątkowe zdjęcie, uścisk dłoni i wracamy do Słupca.

ks. Marcin Zawada

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”261″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

Nasi partnerzy