Warszawskie pielgrzymowanie dzień 3

  • Napisany przez:

Nasza pielgrzymkowa grupa udała się także do Muzeum Katyńskiego, które znajduje się przy cytadeli warszawskiej. Muzeum powstało aby pozostała pamięć w świadomości nie tylko rodzin pomordowanych ale wszystkich ludzi. Muzeum spełnia dwie funkcje – opowiada historię Polski od 1918 roku, oraz opiekuje się dowodami zbrodni (relikwiami) pozostałymi po zamordowanych jeńcach.

Po obejrzeniu muzeum udaliśmy się na ulicę Wiejską do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tam mieliśmy możliwość zobaczenia sali plenarnej i wysłuchania relacji jak pracują nasi posłowie i senatorowie.

Następnie jadąc autokarem Pani przewodnik opowiadała nam o historii zabytków i budowli mijanych po drodze. Widzieliśmy między innymi Sąd Najwyższy, ambasady , pomniki np. Chopina i Paderewskiego w parku ujazdowskim.

W dalszej części udaliśmy się do Parku Łazienkowskiego nazywanego „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie” gdzie w XVIII wieku swoją letnią rezydencję z przepięknym Pałacem na Wodzie założył Król Stanisław August Poniatowski.  Po spacerze po królewskich ogrodach wróciliśmy na obiadokolację.

Wieczorem zainteresowani mogli uczestniczyć w koncercie, który odbywał się w pobliskim kościele znanej aktorki i piosenkarki Pani Stanisławy Celińskiej.

O godzinie 20:30 dzień zakończyliśmy godzinną adoracją przed Najświętszym Sakramentem,

Jesteśmy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi.

 

 Barbara Konefał i Joanna Musyt.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”283″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy