Warsztaty SAL

  • Napisany przez:

Po świątecznej przerwie, uczestnicy warsztatów Społecznej Akademii Liderów, spotkali się ponownie w sobotę 7 kwietnia w Świdnicy. W tym dniu, zajęcia prowadził pan Piotr Czyszkowski- redaktor radia Wrocław. Na wstępie pan Piotr zaprezentował zebranym

najnowsze, odkryte przez redakcję radia Wrocław informacje, na temat zagadkowego urządzenia odkrytego podczas remontu na poddaszu Zamku Czocha- turbiny do silnika samolotu Messerschmitt ME 163 Komet. Jakie sekrety skrywa jeszcze Zamek Czocha?

Tematem sobotniego spotkania było kreowanie wizerunku. Co to jest image? Z łac. imago to obraz, wizerunek, wzór; to inaczej uproszczone, przesadzone i wartościujące wyobrażenie. Istnieją trzy wymiary wizerunku: treść wypowiedzi, brzmienie głosu, komunikacja niewerbalna, która stanowi największy procentowy udział w tworzeniu wizerunku. Zaliczamy do niej m.in.:mowę ciała, gestykulację, pozycję ciała, kontakt wzrokowy, ważnym jest również czas jaki wykorzystujemy (chronemika) oraz fizyczny dystans pomiędzy partnerami kontaktu (proksemika).

Kolejnym punktem spotkania było znaczenie wyglądu w kreowaniu wizerunku, a dokładniej adekwatność wyglądu do roli. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na cztery różne grupy społeczne: studentów, zwolenników „czarnych marszy”, osoby mocno tradycyjne i parafian. Każda z grup musiała „wczuć się” w sposób myślenia danej grupy i ocenić wygląd wybranej osoby.

W dalszej części wykładu pan Piotr- na przykładach różnych kampanii prezydenckich (w Polsce i nie tylko)- tłumaczył w jaki sposób język, sposób ubierania, gesty, mimika, nawet sposób żartowania ma wpływ na nasz odbiór kandydatów.

Ostatnia część spotkania wywołała najwięcej emocji. Każdy uczestnik miał przez kilka minut zaprezentować siebie i swój pomysł, uwzględniając to, czego dowiedział się z wykładu.

Inka Zembrzuska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”158″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy