Wawel, Tyniec…cz. III

  • Napisany przez:

Po wizycie w Łagiewnikach, przyszedł czas na Wawel, wzgórze w centrum Krakowa, nad Wisłą, symbol narodu polskiego, siedziba polskich władców. Dzięki pani przewodnik Seniorzy dowiedzieli się, czy zawieszone nad wejściem kości należą do smoka wawelskiego, kto spoczywa w nawie głównej, jak wyglądała koronacja władców, dlaczego Jan III Sobieski leżał krzyżem przez tydzień, a nie jeden dzień.

Kolejnym historycznym miejscem odwiedzonym przez Seniorów był tajemniczy Tyniec;  znany dzięki klasztorowi Benedyktynów istniejącemu od 1044 roku. Zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę Seniorzy powrócili wieczorem, 13 lipca do Głuszycy.

Wycieczka realizowana była w ramach projektu „Senior Pasjonat na 6+ dofinansowanego z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020.

Magdalena Jarosz

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”251″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy