Ważny dzień dla Skautów Króla

  • Napisany przez:

„Wyznaję, że Jezus jest moim Panem i Zbawicielem. Z Jego pomocą uczynię wszystko, aby służyć Bogu, Kościołowi oraz bliźnim przestrzegając prawa Skautów Króla i wprowadzając w życie Złotą Zasadę Ewangelii” – takie słowa 25 listopada o godz. 17.00 podczas ogniska obrzędowego wypowiedzą instruktorzy i skauci ze szczepu w Kudowie-Zdroju.

To bardzo ważny dla nas dzień: po kilkunastu miesiącach okresu próby wreszcie będziemy mieli możliwość złożyć przyrzeczenie oraz rozpocząć kolejny etap naszej formacji. Taką możliwość otrzymają ci, którzy spełnili określone wymagania w różnych aspektach rozwoju (fizyczny, duchowy, intelektualny i społeczny). Skauci między innymi uczą się na pamięć prawa Skautów Króla, ale najważniejsze jest to, że od dłuższego czasu trwają na modlitwie za siebie nawzajem i za cały swój szczep.

Po ognisku obrzędowym (17.00), na które przybywają wraz ze swoją rodziną i bliskimi udają się do kościoła św. Bartłomieja w Czermnej, gdzie oddadzą Bogu swój trud i modlić się będą o błogosławieństwo na dalszy czas wzrostu i przygody. Ostatnim etapem przeżywania zakończenia próby szczepu będzie wspólne świętowanie przy słodkościach i zabawach na sali Centrum Kultury i Sportu.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wraz z nami uczestniczyć w tym ważnym dla nas dniu do udziału w pierwszych dwóch etapach świętowania.

Relacja z tego wydarzenia, jak również wiele innych ciekawostek z życia szczepu można odnaleźć na stronie https://skaucikrola5.blogspot.com/.

 

Ze skautowym pozdrowieniem – czuwaj!

Dh Jarosław Komorowski (p.o. komendanta szczepu)

Nasi partnerzy