Wieczór z piosenką patriotyczną

  • Napisany przez:

Maszerują strzelcy, maszerują, karabiny błyszczą, szary strój, a przed nimi drzewa salutują, bo za naszą Polskę idą w bój! Żołnierska nuta wybrzmiała w piątek 10 listopada w Domu Parafialnym podczas „Wieczoru z piosenką patriotyczną”, który to w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu rozpoczął obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program słowno-muzyczny przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z nauczycielami: panią Magdaleną Lichwą oraz panią Jadwigą Kozakowską przybliżył przybyłym drogę do wolności naszej Ojczyzny. Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Wszyscy zgromadzeni w sali Dobrego Pasterza, a wśród nich dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7, ksiądz proboszcz Krzysztof Iwaniszyn, ks. Marcin, rodzice młodych artystów, ich babcie i dziadkowie oraz dzieci i młodzież w piątkowy wieczór mogli włączyć się w śpiew pieśni patriotycznych. Śpiewniki „Droga do wolności pisana żołnierską nutą” czekały na stolikach, na których królowała biel i czerwień. Dzieci doskonale wcieliły się w odgrywane przez siebie role. Postać marszałka Józefa Piłsudskiego, towarzyszący mu żołnierze w zielonych beretach, dziewczynki z warkoczami i biało-czerwonymi kokardami – to wszystko doskonale nam ukazało Polskę i jej trudną drogę do niepodległości. A przy filiżance kawy i pysznym ciastku czas upłynął na rozmowach i refleksji.

Dziękujemy za tę wzruszającą lekcję historii, pogłębianie i umacnianie postawy patriotyzmu, ukazanie nam jak ważną datą dla każdego Polaka jest 11 listopada – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Agnieszka Kruk

 

Nasi partnerzy