Wielopokoleniowe Spotkanie Opłatkowe

  • Napisany przez:

Dnia 13.01.2018 r. w Parafii Chrystusa Króla w Goczałkowie odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Seminarium pod przewodnictwem Ewy Miałkowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16.00 Mszą Św. w kościele parafialnym. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Tadeusz Chlipała, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Ksiądz rektor przybył na spotkanie wraz z ośmioma alumnami IV roku seminarium. Podczas podniosłej Liturgii modliliśmy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy spotkania udali się do sali wiejskiej na dalszą część uroczystości. Prowadząca spotkanie Ewa Miałkowska przywitała zebranych i złożyła wszystkim życzenia noworoczne, po czym głos zabrali: Zbigniew Suchyta – burmistrz Miasta i Gminy Strzegom oraz Tadeusz Zarzycki – radny Miasta i Gminy Strzegom. Następnie jeden z alumnów odczytał fragment Pisma św. o Narodzeniu Pańskim i nastąpiła długa chwila dzielenia się opłatkiem i wymiany życzeń. Po poczęstunku zabrzmiały kolędy wykonywane przez zespół folklorystyczny Goczałkowianie oraz przez kleryków seminarium.

W trakcie spotkania alumni IV roku seminarium dzielili się radością powołania i doświadczeniem życia w seminarium. Jak co roku uroczystość zgromadziła ponad 90 osób – w tym: dzieci, młodzież i dorosłych. Warto podkreślić, że najmłodszy uczestnik spotkania miał 1 rok życia, a najstarszy 75 lat. Spotkanie przebiegło w pięknej bożonarodzeniowej atmosferze oraz dobrej zabawie, dostarczając uczestnikom niezapominanych wrażeń, wzruszeń i wiele radości.

Tegoroczne spotkanie zaszczycili swoją obecnością: ks. dr Tadeusz Chlipała – rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, ks. Krzysztof Zieliński – proboszcz parafii, Zbigniew Suchyta – burmistrz Strzegomia, Tadeusz Zarzycki – radny Goczałkowa, Roman Asynger – radny Strzegomia, Barbara Asynger – dyrektor Szkoły Podstawowej w Goczałkowie, Sylwester Treter – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowie, Wacław Duda – skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowie, Krzysztof Grondowski – sołtys wsi, Andrzej Herbik – przewodniczący Zespołu Goczałkowianie wraz z zespołem, Towarzystwo Przyjaciół Seminarium, Rada Parafialna oraz Rada Sołecka.

Uczestnicy spotkania żywią nadzieję, że w przyszłym roku ta piękna, wieloletnia tradycja będzie również kontynuowana.

Ewa Miałkowska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”90″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy