Wolni w Chrystusie

  • Napisany przez:

31 lipca po raz 15 pątnicy z diecezji świdnickiej wyruszyli na pielgrzymi szlak prowadzący do tronu Jasnogórskiej Pani. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało „Wolni  w Chrystusie”, nawiązywało ono do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pątnicy kroczyli do tronu Matki w duchu dziękczynienia za 100 lat niepodległości.

Dzień wcześniej – 30 lipca – w Wałbrzyskiej kolegiacie – swoją drogę na Jasną Górę rozpoczęła grupa 6 – ziemia Wałbrzyska. Liczyła ona około 70 osób, a jej przewodnikiem był ks. Piotr Kopera. W „szóstce” pielgrzymowało jeszcze trzech kapłanów: ks. Przemysław Budziński, ks. Mateusz Hajder, ks. Bartłomiej Łuczak oraz br. Piotr Arnold (pochodzący z parafii śś. Aniołów Stróżów, na co dzień posługujący w Szczecinie).

Charakterystyczne dla grupy zielono-czarnych jest to, że panuje w niej bardzo rodzinna atmosfera – pątnicy pomagają sobie nawzajem w trudnych chwilach drogi, a tworzą ją ludzie o bardzo dużej rozpiętości wiekowej . W „szósteczce” pielgrzymuje liczna grupa młodzieży, osoby starsze, pielgrzymują także całe rodziny. Grupa Wałbrzyska, której patronem jest św. Wincenty Pallotti w swoich codziennych modlitwach w szczególny sposób pamiętała o ks. prof. Józefie (z parafii św. Franciszka z Asyżu), który w tym czasie obchodził swoją 100 rocznicę urodzin.

Pątnicy z grupy zielono-czarnej po 11 dniach wędrówki oraz po przemierzeniu blisko 300 km w piekącym słońcu 9 lipca dotarli do tronu Jasnogórskiej Pani, gdzie powierzyli wszystkie swoje intencje ukochanej Matce.

Bartek Pietrzak

 

Nasi partnerzy