Caritas zaprasza do wolontariatu

  • Napisany przez:

​”Wolontariat dla dużych i małych” to nazwa projektu realizowanego przez Fundację „Katolicka Inicjatywa Berit” w Głuszycy, którego celem jest przeszkolenie grupy chętnych osób do odnalezienia się w ówczesnym świecie w roli wolontariusza. W środowe przedpołudnie w siedzibie Caritas Diecezji Świdnickiej – będącego partnerem projektu, rozpoczęły się warsztaty dla chętnych z 5 powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego oraz ząbkowickiego z zakresu ABC wolontariatu, pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy w ramach zajęć praktycznych odwiedzili również Jadłodajnie dla potrzebujących, Świetlicę Socjoterapeutyczną oraz świdnickie Hospicjum działające przy Caritas. 

Serdeczne podziękowania składamy prowadzącym zajęcia: ks. Danielowi Rydz, p. Anecie Galickiej oraz p. Jadwidze Salus, za profesjonalne, merytoryczne przygotowanie do zajęć oraz porady i sugestie, które zostały przekazane 39 osobowej grupie uczestniczącej w warsztatach. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał Certyfikat z uczestnictwa w szkoleniu oraz pamiątkową koszulkę.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Dawid Okarma

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”50″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy