Uczyli się w hospicjum

  • Napisany przez:

Delegacja wolontariuszy z PSP im. Janusza Korczaka w Jugowicach (Oliwia Pakuła, Oliwia Pawłowska, Nikola Gumułka, Kinga Karankiewicz, Aleksandra Sobczyńska, Aleksandra Śliwińska) 7 grudnia 2017 r. uczestniczyła w warsztatach ,,Wolontariat dla dużych i małych”, zorganizowanych przez fundację Katolicką Inicjatywę Berit, Caritas Diecezji Świdnickiej oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Podczas zajęć uczestnicy obejrzeli prezentację dotyczącą wolontariatu, w aspekcie prawnym i organizacyjnym oraz skonfrontowali swoją postawę z przedstawioną charakterystyką wzorcowego społecznika. Następnie wszyscy  zaproszeni odwiedzili Świdnickie Hospicjum Ojca Pio oraz jadłodajnię i świetlicę socjoterapeutyczną Caritas. Podczas praktycznych zajęć warsztatowych, pani doktor z hospicjum zapoznała uczestników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz z pojęciem i rodzajami niepełnosprawności. Potem wolontariusze podzieleni na grupy opracowywali program pomocy dla osób z konkretną jednostką chorobową.

Ich zaangażowana praca została nagrodzona pysznym poczęstunkiem, w postaci ciepłej herbaty, pączków oraz grochówki przygotowanej przez panie kucharki z Caritasu.

Każdy z wolontariuszy na zakończenie warsztatów otrzymał certyfikat wolontariusza oraz pamiątkową koszulkę i inne drobiazgi.

Warsztaty były nieprzecenioną okazją dla naszych wolontariuszy do spotkania się z szerokim gronem młodych społeczników, do wymiany doświadczeń i wrażeń oraz do zapoznania się z organizacją instytucji powołanych do pomagania innym.

Monika Lubińska- opiekun Szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza

 

 

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”52″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy