Wspinanie się ku pełni życia

  • Napisany przez:

W całym Kościele powszechnym przeżywamy Tydzień Misyjny. Zachęceni przez papieża Franciszka chcemy dzieci i młodzież zainteresować sprawą misji, stąd: okolicznościowe katechezy prowadzone przez katechetów, Różaniec Misyjny w środę 24 października, a w piątek – warsztaty gastronomiczne.

Słupieckie Duszpasterstwo zaprasza w piątek 26 października na godzinę 8.00 młodzież z klasy 8s i na godzinę 8.55 klasę 4b, na warsztaty w ramach katechezy, pod hasłem „Owoce Ducha Świętego”.

To zaproszenie do wspólnego „wspinania się” ku pełni życia, wsłuchiwania się w Słowo Boże, budowania wspólnoty i „wydawania owoców” w chrześcijańskiej miłości.

We wspólnej modlitwie, zabawie i działaniach charytatywno-misyjnych dzieci będą miały okazję odkrywać „smak” dziewięciu owoców Ducha Świętego, smak świętości. To także „smak” bardziej świadomego i pełnego życia chrześcijańskiego, zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i wspólnotowym – rodziny, szkoły, parafii, innej społeczności lokalnej, jak też ojczystego kraju i planety Ziemi.

Podczas warsztatów dzieci obejrzą film Pascala Brodnickiego o zdrowym odżywianiu i zrobią piramidę zdrowia. Zastanowią się, co jedzą i jak jedzą. Rozważą też, czy tak dbają o swojego ducha.

Finałem warsztatów będzie wykonanie zdrowej „owocowo-misyjnej” sałatki.

Na koniec dzieci podpiszą się na okazjonalnie przygotowanej dla Karoliny Mwanza z Zambii (dziecka duchowo adoptowanego przez jedną z parafianek) pamiątkowej kartce, która zostanie do niej wysłana.

ks. Marcin

Nasi partnerzy