Wspólne śpiewanie Hymnu Państwowego

  • Napisany przez:

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to niezwykłe święto dla każdego obywatela naszego kraju. Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kudowie-Zdroju Czermnej zaprosili 9 listopada wszystkich mieszkańców do uczczenia tego wydarzenia w czasie wspólnego spotkania na parkingu przed naszym kościołem.

Pani dyrektor Małgorzata Krawczyk rozpoczęła krótkim przemówieniem, w którym podkreśliła, jak ważną i podniosłą datę świętujemy. Uroczystości towarzyszył śpiew pana A. Bilińskiego, który opowiadał o dziejach Polaków. Zebrani uczcili pamięć walczących o niepodległość minutą ciszy, w czasie, gdy w tle słychać było dźwięk syren Ochotniczej Straży Pożarnej w Czermnej. Dokładnie o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie uczniowie klas młodszych opowiedzieli wierszem o zaborach, zniewoleniu i odzyskaniu niepodległości oraz o symbolach narodowych, które świadczą o naszej historii. Spotkanie zostało uwieńczone polonezem wykonanym przez uczniów klas I-V ubranych w barwy narodowe.

Jako, że jesteśmy świadkami, ale zarazem twórcami najnowszej historii Naszej Małej Ojczyzny chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim obecnym za to, że przyłączyli się do realizacji pomysłu szkoły. Cytując słowa naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II:

,,Wierność korzeniom nie oznacza mechanicznego kopiowania wzorów z przeszłości. Wierność korzeniom oznacza nade wszystko umiejętność budowania organicznej więzi między odwiecznymi wartościami, które tyle razy sprawdziły się w historii”.

Kamila Muc-Buczyńska

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”331″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy