Wykład w Świdnicy

  • Napisany przez:

Czy Bóg różnych religii, to ten sam  Bóg? Z tym pytaniem zmierzył się ks. profesor Bogdan Ferdek, podczas trzeciego spotkania z cyklu „Drogami Wiary i Rozumu”, który odbył się 19 lutego 2018 r. w auli Seminarium Duchownego w Świdnicy. Ks. Prelegent nakreślił stosunek chrześcijaństwa do innych religii. Podkreślał, że w każdej religii jest ziarno bożej prawdy, jednak tylko chrześcijanie, posiadają Boga w całości, dzięki Jego objawieniu. Po wykładzie miała miejsce ożywiona dyskusja, odnosząca się do problemów takich jak: ekumenizm i dialog między religijny.

Spotkania z cyklu „Drogami Wiary i Rozumu” cieszą się coraz większą popularnością, głównie dzięki ks. Marcinowi Dolakowi, który jest ich inicjatorem. Systematycznie obecni są również przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kolejne takie wydarzenie będzie miało miejsce dnia 04.06.2018 r. w auli WSD w Świdnicy o godz.17.00. Tym razem dotknie problematyki cierpienia i bezgranicznej miłości Pana Boga do ludzi.

Serdecznie zachęcamy, aby zapoznać się z tą propozycją duszpasterską.

Karol Toman

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”117″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy