XIV Pielgrzymka Maturzystów

  • Napisany przez:

Drodzy Maturzyści, pośród ważniejszych wydarzeń w życiu wielu młodych ludzi jest egzamin maturalny, którego zdanie umożliwia podjęcie studiów wyższych. Egzamin dojrzałości kończy obowiązkową naukę w szkole, co jest zamknięciem pewnego etapu w życiu młodego człowieka.

Jednocześnie otwierają się przed Wami perspektywy związane z realizowaniem marzeń, czyli wyboru studiów i planowanie przyszłości. Jako Wasz Pasterz, zapewniam Was o mojej modlitwie w tym ważnym czasie i z całego serca zapraszam Was do wspólnego przeżycia wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Nazywana duchową stolicą Polski jest ona szczególnym miejscem dla każdego Polaka. W ubiegłym roku przeżywaliśmy 300. rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. W tym świętym miejscu, wraz z Waszymi duszpasterzami, katechetami i nauczycielami będziemy zawierzać Maryi Waszą przyszłość oraz prosić o pomyślne zdanie matury.

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w piątek 16 marca. Rozpocznie się Eucharystią o godz. 11.00, podczas której podziękujemy Panu Bogu za minione lata nauki, wypraszając zarazem dla Was potrzebne łaski na czas dalszych życiowych decyzji. W programie przewidziana jest także konferencja oraz wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej na słynnych Jasnogórskich Wałach.

Bardzo Was proszę o przybycie na pielgrzymkę i należyte przygotowanie się do tego spotkania z naszą Jasnogórską Matką przez pojednanie się z Bogiem i bliźnimi w sakramencie pokuty i pojednania. Uczyńcie to w miarę możliwości w Waszych parafiach, bądź w sanktuarium jasnogórskim. Dzięki temu będziecie mogli w pełni uczestniczyć w Eucharystii przez przyjęcie Komunii św.

Na czas Waszego naszego wspólnego pielgrzymowania z serca wszystkim błogosławię.

Wasz Pasterz

† Ignacy DEC
BISKUP ŚWIDNICKI

 

Nasi partnerzy