Z muzyką dookoła Świata

2 stycznia 2022 r. – (niedziela) godz. 17.00

Kłodzkie Centrum Kultury

Kłodzko, pl. Jagiełły

Koncertem noworocznym „Z muzyką dookoła Świata” zapraszamy Państwa do wyruszenia z nami w muzyczną podróż. Odwiedzimy ojczyznę Johanna Straussa, W.A. Mozarta, A. Dvoraka; słoneczną Italię i Hiszpanię – wschód, zachód. Usłyszycie Państwo utwory w językach narodowych od niemieckiego po hiszpański. Podczas koncertu będzie można usłyszeć m. in arie z opery Rusałka A. Dvoraka, Strasznego dworu St. Moniuszki, popularne walce, polki, czardasze z operetek wiedeńskich i węgierskich kompozytorów, włoskie i hiszpańskie canzonetty.

W podróż zabiorą Państwa artyści, którzy zajmują się wykonywaniem wokalnej i kameralnej muzyki klasycznej: duet Rożek-Mateusz i Michał to bracia-pianista i skrzypek koncertujący na całym świecie; Monika Piechaczek sopranistka realizatorka wielu tras koncertowych w Europie; Tomasz Tracz tenor solista europejskich teatrów muzycznych.

W naszej podróży będzie nas wspierać przewodnik – konferansjer. Opowie o tradycjach muzycznych w poszczególnych krajach, wprowadzi w klimat poszczególnych utworów.
A to wszystko podczas koncertu, w którym rozpoczniemy Nowy Rok barwnie, radośnie, orientalnie. Zaprosimy do zabawy, wspólnego śpiewania. Okryjemy wspólnie jak barwna może być muzyczna podróż przez świat.

Do zobaczenia!

Nasi partnerzy