Zapraszamy na AMDK

  • Napisany przez:

Serdecznie zapraszamy po raz kolejny, wszystkich wiernych diecezji świdnickiej do uczestnictwa w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej, która rozpoczęła się w Wielką Środę. Początek pierwszego z modlitewnych szlaków wyznacza Katedra świdnicka (trasa świdnicka) natomiast  drugi rozpoczął

się w kościele Podwyższenia Krzyża u Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji w Ząbkowicach Śląskich (trasa kłodzka).

Pielgrzymi mogą nawiedzać wskazane kościoły indywidualnie lub w małych grupach w wybranych przez siebie dniach Wielkiego Postu. Liczba odwiedzanych w danym dniu kościołów i rozważanych w nim stacji Drogi Krzyżowej zależy wyłącznie od możliwości czasowych i fizycznych każdego uczestnika AMDK.

Aby ułatwić wędrówkę po szlakach AMDK w 2018 roku, opracowany został specjalny przewodnik- modlitewnik. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne praktyczne wskazówki dotyczące danej parafii np.: godziny Mszy św., nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali a także adoracji Najświętszego Sakramentu. W przewodniku znajduje się również informacja o miejscu przechowywania pamiątkowej pieczątki, którą pielgrzymi mogą odcisnąć na ostatnich stronach przewodnika; także telefony duszpasterzy i dodatkowe informacje związane ze specyfika danego miejsca. O stronę duchową modlitewnika zadbał  znany wrocławski kapłan ks. Aleksander Radecki. Książeczki są do nabycia w każdym kościele stacyjnym w cenie 6 zł.

Redakcja wAkcji24.pl

Nasi partnerzy