Zaproszenie na pierwszą sobotę

  • Napisany przez:

Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Kto je przyjmuje, temu obiecuje zbawienie dla ozdoby Jego tronu”. Te słowa usłyszała 13 czerwca 1917 roku mała Łucja – 10 letnie dziecko. Po ludzku można powiedzieć, że Pan Bóg ma niezmierne poczucie humoru. Jak można stawiać takie trudne zadania małym dzieciom? A jednak Pan Bóg każdego traktuje z powagą, a wybierając do odpowiednich „zadań” daje człowiekowi odpowiednią łaskę. To my często jesteśmy niezbyt poważni i nie chcemy tych zadań od Boga otrzymanych realizować i wolimy zajmować się jak najlepszym „wykorzystaniem” naszego życia w sposób wydający się nam najlepszy – tłumacząc sobie – bawmy się i używajmy bo mamy tylko jedno życie. W perspektywie przeżywanych listopadowych dni, gdy wspominamy naszych zmarłych trzeba jednak postawić sobie pytanie: co robimy ze swoim życiem?

Hiacynta i Franciszek umierając nie skończyli 10 i 11 lat – po ludzku przeżyli tak niewiele, ale dziś są świętymi, żyją w obecności Pana Boga i mają życie wieczne.
A Łucja gdy zapytała Maryję: „ Zostanę tu sama?” Otrzymała taką odpowiedź: „Nie, moja córko! Cierpisz bardzo? Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”. Zatem Objawienia Fatimskie nam wszystkim jeszcze raz pokazują drogę do Pana Boga naszego Ojca.

Zbliżamy się do następnej Pierwszej Soboty miesiąca – zapraszamy bardzo serdecznie na Noc Fatimską jak zwykle na godzinę 20.00. Msza święta oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki i wszystko na to wskazuje, że będzie dobra pogoda i pójdziemy w pięknej Procesji Światła. Serce Matki czeka – pierwsza Noc Fatimska przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, która „odwiedziła” wszystkie parafie diecezji, a teraz czeka tu dla Was wszystkich, aby swoim płaszczem miłości Was otoczyć – nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga …

 Aby dobrze odprawić nabożeństwo wynagradzające należy: 
– przystąpić do spowiedzi, najlepiej w pierwszy piątek lub w pierwszą sobotę, wzbudzając w sobie intencję zadośćuczynienia Maryi,
– przyjąć Komunię Świętą w intencji wynagradzającej grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi,
– odmówić jedną część różańca, również w tej intencji,
– podjąć przynajmniej 15-minutowe rozmyślanie nad jedną lub kilkoma tajemnicami różańca.

o. Zdzisław Świniarski SSCC (Sercanin Biały)

Nasi partnerzy