Zawierzyli się Królowej Rodzin

  • Napisany przez:

Z pielgrzymką do Wambierzyc 26 maja udała się grupa dzieci pierwszokomunijnych z parafii Świętego Antoniego w Pieszycach. Od lat w ten sposób dzieci z naszej parafii wraz z rodzinami oraz katechetami dziękują za dar przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca. W białym tygodniu dzieci żywo pamiętają to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Ksiądz Proboszcz zachęca je, by wzięły alby i w nich stanęły przed Maryją, powierzając swoje dziecięce troski, ale i dziękując za każde dobro.
Często jest to jedyna okazja dla tych dzieci, żeby znaleźć się w Wambierzyckim sanktuarium. „Kiedy się dowiedziałam, że i ja mogę pojechać, od razu się zgodziłam, bo sama już dawno nie byłam na pielgrzymce” – przyznaje jedna z mam. Dodaje też, że nawet odwiedzane po drodze mini zoo czy chwila na zakup pamiątek przynoszą dzieciom niesamowitą radość.
Poza Mszą św. w sanktuarium i odwiedzinami w mini zoo, dzieci odwiedziły ruchomą szopkę, która wywarła niesamowite wraże oraz próbowały swoich sił na dróżkach, na których znajdują się stacje Drogi Krzyżowej. Część z nich próbowała nawet swoich sił w wejściu na kolanach po gradusach (świętych schodach).

ks. Rafał Szuba

Nasi partnerzy