Ze św. Janem Pawłem II

  • Napisany przez:

Każdego roku Jasna Góra jest celem i miejscem pielgrzymki uczniów, dyrektorów, nauczycieli i katechetów ze szkół, którym patronuje Święty Jan Paweł II. Grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Świętego Jana Pawła II razem z katechetami brała udział w tym wydarzeniu. Uczniowie mieli okazję pomodlić się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej – Królowej Polski, mogli zwiedzić i poznać historię Klasztoru na Jasnej Górze. Ponieważ szczególnie towarzyszył nam w tym dniu Święty Jan Paweł II, chcieliśmy odkrywać ślady Jego obecności w Sanktuarium Matko Bożej w Częstochowie. Mogliśmy dowiedzieć się – ile razy Jan Paweł II był na Jasnej Górze jako Papież, co mówił do zgromadzonych tutaj wiernych i jakie pamiątki pozostawił Matce Najświętszej.

W czasie wizyty w Częstochowie wspólnie przeżywaliśmy Mszę Świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu, modliliśmy się na Różańcu i odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Modliliśmy się za całą naszą szkołę, za uczniów i nauczycieli, w sposób szczególny polecaliśmy naszą uczennicę i koleżankę z klasy, która kilka dni wcześniej, po ciężkiej chorobie, zmarła. Po pamiątkowym zdjęciu przy pomniku Świętego Jana Pawła II, wróciliśmy do domu.

Święty Janie Pawle II – módl się za nami!

xg

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”311″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

Nasi partnerzy