Zlot KSM

  • Napisany przez:

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej w dniach od 23 do 25 lutego pojechało do Huciska niedaleko Częstochowy wraz z Asystentem Diecezjalnym ks. Jakubem Klimontowskim na Zlot KSM i Sesję Zarządów. Rozpoczęła się ona w piątek kolacją, potem odbyły się sprawozdania oraz Adoracja i Nieszpory, a później przyszedł czas na wspólną integrację.

W sobotę odbyły się wybory nowego Prezydium. Przewodniczącym został Patryk Czech – diecezja rzeszowska, Z-ca Przewodniczącego Łukasz Fenisz – archidiecezja katowicka, Z-ca Przewodniczącego Mateusz Stefaniuk – diecezja drohiczyńska, Skarbnikiem Piotr Antczak – archidiecezja poznańska, Sekretarzem Aleksandra Samula – diecezja pelplińska. W skład Krajowej Komisji Rewizyjnej weszli: Paweł Kurasz – diecezja przemyska, Mateusz Kuźniar – diecezja przemyska, Łukasz Tupaj – archidiecezja wrocławska.

W sobotę o godz. 14.00 w Częstochowie, rozpoczął się zlot, na który przyjechało ponad tysiąc KSM-owiczów z całego kraju, by głośno wypowiedzieć swoje GOTÓW dla Boga, kościoła i Ojczyzny. Z Diecezji Świdnickiej wraz z młodymi przyjechał ks. Jacek Piskrzyński. Tymi niezwykłymi chwilami cieszył się także, obecny wśród nich, bp Marek Solarczyk. Podczas Zlotu KSM-owicze wysłuchali konferencji i obejrzeli film „Tożsamość” w reżyserii Michała Hubali. Późnym popołudniem Mszy Świętej w tym dniu przewodniczył Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo. O godzinie 20:00 odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Kulminacyjny moment nadszedł o godz. 21.00 poprzez akt zawierzenia. Jasnogórskiej Pani zostały zawierzone oddziały parafialne, jak i cały KSM Diecezjalny.

W niedzielę odbyła się uroczysta Msza Świętą pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Archidiecezji Częstochowskiej Andrzeja Przybylskiego. Następnie odbyły się obrady, a po nich Zarząd Diecezjalny naładowany energią i nowymi pomysłami wrócił do domu, aby działać w swoich parafiach.

Klaudia Chętkowska 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”121″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/vhosts/wakcji24.pl/htdocs/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 
 

Nasi partnerzy