Zmiany…zmiany… zmiany.

  • Napisany przez:

Nowy rok szkolny przyniósł kolosalne zmiany w jednej z wałbrzyskich szkół. Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich najpierw przemianowano na Publiczną Szkołę Podstawową nr 1, a od tego roku szkolnego placówka nosi  nazwę Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Wałbrzychu.

Trochę nam ciężko przywyknąć do nowej nazwy, bo nasza szkoła od zawsze była JEDYNKĄ. W murach naszej szkoły obok 3 klas gimnazjum , 1 i 2 klas podstawówki zagościły przedszkolaki. To całkiem nowe dla nas doświadczenie i dla innych uczniów również. Na starszego kolegę ze szkoły każdy z maluszków może liczyć. Gimnazjaliści sami w sobie, z tego co obserwuję odkryli uśpione pokłady opiekuńczości  i troski. Niecodzienny mix w jedym budynku dzieci od 2,5 lat do lat 15, jak się okazuje jest możliwy i całkiem udany. Nowy etap życia naszej szkoły uważamy za otwarty.

Całą naszą społeczność przedszkolno – szkolną witamy i życzymy pięknego i pełnego nowych doznań roku szkolnego. Wierzymy, że w sąsiedztwie i pod opieką Matki Bożej Bolesnej będzie to czas niezwykły, bezpieczny, pełen mądrości i błogosławieństwa.

katechetka Monika Chojnacka

Nasi partnerzy