40. Dni Szczawna-Zdroju

  • Napisany przez:

11-13 czerwca odbyły się 40. Dni Szczawna-Zdroju zorganizowane przez Teatr Zdrojowy im. H. Wieniawskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju i Uzdrowiskową Gminę Miejską Szczawno-Zdrój. Oto krótka relacja z tych ważnych wydarzeń.

W muszli koncertowej w Parku Zdrojowym zagrały takie zespoły jak: Raz Dwa Trzy, Jan Trebunia-Tutka, Andrzej Polak oraz nasi młodzi artyści – Julia Kamińska z Wałbrzycha i Wojtek Stefanowski z Wrocławia.

Wojtek Stefanowski

– To było niesamowite przeżycie. Pierwszy raz graliśmy wspólny tak długi koncert. Atmosfera była niesamowita. Akurat zaczęło padać i wszyscy zbiegli się pod zadaszoną część hali, gdzie występowaliśmy. To było niesamowite – komentuje Wojtek Stefanowski.

Julia Kamińska

– Dla mnie to było bardzo emocjonujące wydarzenie. Uwielbiam śpiewać i występować na scenie. Spełniam się w tym. Swoją przyszłość wiążę z wokalem. Ten koncert pokazał mi jak ważne są wspólne próby, zgranie, rozmowy i … miłość – dodaje Julia Kamińska.

Impreza rozpoczęła się na deptaku w towarzystwie szczudlarzy, kuglarzy i połykaczy ognia, czyli artystów sztuk ulicznych. W tym samym czasie o 15:00 w Teatrze Zdrojowym odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Nie zabrakło konkursów, zajęć sportowych, spaceru historycznego po uzdrowisku, spektakli dla dzieci, dmuchawców, malowania twarzy, warsztatów malarskich, dyktanda miejskiego, mobilnej gry miejskiej i wielu, wielu innych atrakcji. Halę sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju wypełnili najlepsi polscy tancerze.

Swoją premierę miał spektakl przygotowany przez Bibliotekę Miejską, czyli baśń, w której zagrały władze miasta, osoby zarządzające placówkami na terenie Szczawna, mieszkańcy, a nawet ksiądz proboszcz i komendant straży miejskiej. Była też okazja do świętowania 800-lecia Szczawna-Zdroju. W Wierzy Anny zorganizowano wystawę fotografii z pracami konkursowymi tematycznie związanymi z miastem.

Adrian Paszul Igers Wałbrzych z Markiem Mularczykiem

– Jest to pierwsza taka inicjatywa. W tej wystawie w Wierzy Anny wzięło udział 75 prac wybranych z puli ponad 130. Przeważają zdjęcia Domu Zdrojowego, wizytówki miasta. Większość zdjęć jest z drona. Zdjęcia nadesłało ponad 20 autorów. Jednym z autorów prac jest Pan Patryk Maćkowiak ze Szczawna, innym Pan Maciej Mularczyk mieszkaniec Świdnicy. Najlepsze z nadesłanych fotografii zostaną wybrane przez Burmistrza i trafią do siedziby Urzędu Miasta. Jest fajna okazja dla autorów prac, by się pokazać. W sobotę odbyło się spotkanie Burmistrza z autorami prac, gdzie wręczono fotografom upominki i podziękowania – mówi Adrian Paszul, założyciel Igers Wałbrzych, który wspólnie z Urzędem Szczawna-Zdroju zorganizował wystawę fotografii z okazji 800-lecia założenia miasta.

 

Nasi partnerzy