Byli w Panamie

  • Napisany przez:

Nie kryją szczęścia i wzruszenia, gdy opowiadają o przeżytych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Wśród uczestników byli również młodzi z naszej parafii: Wiktoria i Tomasz. Uczestniczyłem w ŚDM w Krakowie – opowiada Tomasz – były to dla mnie piękne chwile Bożej obecności, dlatego zapragnąłem polecieć do Panamy.

Pojawiła się jednak przeszkoda związana z moją pracą. Cieszę się, że tak Pan Bóg pokierował sprawą, bym mógł uczestniczyć w tym wspaniałym religijnym wydarzeniu. Zaznacza, że szczególnie poruszyła go spontaniczność, energia i życzliwość młodych, ich rozmodlenie i skupienie nad słowami Ojca Świętego Franciszka oraz wielkie pragnienie Boga.

Odżywają wspomnienia związane z pobytem u portugalskiej rodziny – to przede wszystkim otrzymane dobro, życzliwość, gościnność, zaufanie. Wspaniale spisali się wolontariusze – ogromne było ich zaangażowanie otwarcie na innych i serdeczna troska. Dzisiaj młodzi są już w swoich parafiach…, wrócili do codziennych obowiązków i dzielą się tym, co przeżyli. Zrozumieli słowa Ojca Świętego, że nie są przyszłością, lecz Bożym TERAZ. Chwała Panu!

MW

 

Nasi partnerzy