Cel – by zostać świętym! cz.II

  • Napisany przez:

Rozpoczął się drugi dzień zimowiska. Dziś wybraliśmy się do Krakowa. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki tego pięknego miasta. Robiliśmy sobie grupowe zdjęcia na tle imponującego Wzgórza Wawelskiego. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny, z Kościołem Mariackim, zwiedziliśmy też Sukiennice.

Później pojechaliśmy do największego w Polsce aquaparku, gdzie mogliśmy się oddać szalonej zabawie. Zjeżdżalnie, jacuzzi, sauna to tylko niektóre atrakcje, z których można było skorzystać. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do ośrodka. Wieczorem po kolacji udaliśmy się na Mszę Świętą, na której ks. Marcin w kazaniu nawiązał do patrona naszych ferii, św. Dominika Savio. Literką, która towarzyszyła nam w czasie całego dnia, było „O” jak OBOWIĄZEK. Dominik Savio jest dla nas wzorem do naśladowania, uczy nas bowiem, w jaki sposób sprostać codziennym obowiązkom. Jako 5 latek został ministrantem. Mimo młodego wieku, starannie i sumiennie wypełniał powierzone mu zadania. Zawszy był punktualny, nigdy nie odmawiał pomocy innym. Słuchał swojego nauczyciela, Jana Bosko.

Na zakończenie dnia odbyły się w ramach programu profilaktycznego owocowe warsztaty kulinarne, które uczyły nas zdrowego odżywiania. Smakowicie zakończyliśmy dzień.

 Olivia

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”380″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”480″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”300″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”default” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Nasi partnerzy