Chcą zacząć życie od nowa

  • Napisany przez:

W Bielawie w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbył się Kurs Nowe Życie.

W centrum była codzienna Eucharystia, a także konferencje. Jak podkreśla inicjatorka rekolekcji s. Wirginia Mielcarek OP kurs skierowany jest do każdego, niezależnie od tego na jakim jest się etapie wiary.

– To są rekolekcje typowo ewangelizacyjne, czyli takie, które mają szansę przyprowadzić do Pana Boga, odnowić albo pogłębić wiarę w zależności od tego na jakim jest się etapie wiary. Kurs Nowe Życie ma nas odnowić w tym co chrzest już nam dał po to, by żyć piękniej, głębiej, bardziej pogłębiać swoją wiarą w Kościele. Papież Franciszek mówi, że kerygmat powinien być pierwszy w głoszeniu niezależnie od tego, czy ktoś już jest długo w Kościele, czy doświadczył nawrócenia, czy też jest poza Kościołem. To jest Słowo dla każdego, po to, by albo wzbudzić wiarę, albo ją pogłębić, odnowić – podkreśliła dominikanka.

Kurs Nowe Życie to rekolekcje stworzone po to by całościowo doświadczyć wiary.

– W planie rekolekcji są takie konferencje, które nazywamy kerygmatem począwszy od Bożej miłości, aż do wspólnoty i przekaz jest aktywno-uczestniczący. Osoby biorące udział w rekolekcjach nie tylko będą słuchać, ale będą mieli okazję te treści przemodlić. Będą mieli czas, by podejmować decyzje. Myślę, że jest to ciekawa forma pozwalająca przeżywać treści, które już być może wiele razy słyszeliśmy, na nowo. Przede wszystkim ludzie, którzy będą głosić stają jako świadkowie, nie jako nauczyciele – dodała inicjatorka rekolekcji.

W kursie uczestniczą osoby w różnym wieku, rożnych stanów.

– Jestem już kolejny raz na takich rekolekcjach,  byłem 7 lat temu. Od tego czasu sporo się w życiu zmieniło. Dlatego myślę, że to dobry moment, by ponownie wziąć udział, umocnić w wierze i nawrócić się, bo przecież całe życie się człowiek nawraca. Myślę, że jest to dobra okazja, tak jak mówi tytuł tych rekolekcji, żeby rozpocząć życie niejako od nowa i mam nadzieję, że moje oczekiwania się spełnią – mówił Wojtek.

Rekolekcje ewangelizacyjne rozpoczęły się Mszą św. w piątek i trwały do niedzieli. Organizatorem Kursu jest środowisko nowej ewangelizacji diecezji świdnickiej.

Nasi partnerzy